Wcierka do skóry głowy - hit czy kit?

Czas czytania: około 3 minuty

Wcierka do skóry głowy - hit czy kit?

Najbardziej podstawowe dwa kroki w pielęgnacji włosów to duet szampon plus odżywka, dzięki nim zadbamy o odpowiednie oczyszczenie skóry głowy oraz odżywienie włosów. Czy zatem potrzebujemy czegoś więcej? Po jaki produkt sięgnąć jeśli z naszych obserwacji wynika, że nasze włosy wymagają dodatkowego wsparcia?
Wcierki stosowane były w pielęgnacji włosów już przez nasze prababcie. Od wielu lat szukamy sposobów na uzupełnienie kuracji, które w największym stopniu poprawią stan naszych włosów. Czy warto więc uzupełnić naszą pielęgnację o wcierki do skóry głowy?

Co to jest wcierka do włosów?
Wcierka do skóry głowy to produkt, który ma za zadanie zintensyfikować działanie kuracji domowej w walce o zdrowe i piękne włosy. Można ją porównać do stosowania serum w pielęgnacji cery, czyli jest to element bogaty w składniki odżywcze. Wcierka to produkt do zadań specjalnych - idealnie nadaje się w przypadkach, kiedy zależy nam na wzmocnieniu łodygi włosa, zmniejszeniu przetłuszczania lub też pobudzeniu porostu włosów.
Z uwagi na duże skoncentrowanie dobroczynnych składników wcierkę do włosów należy stosować dwa do trzech razy w tygodniu, aplikując bezpośrednio na skórę głowy i delikatnie masując tuż przy samej nasadzie włosów.

Czy wcierka do włosów to coś dla mnie?
Wcierka do skóry głowy to prawdziwy hit, który idealnie sprawdzi się jeśli borykamy się z następującymi problemami:
- moje włosy są łamliwe, matowe i szorstkie w dotyku,
- skóra głowy bardzo szybko się przetłuszcza,
- obserwuję, że włosy nadmiernie wypadają.

Aby zaobserwować dobroczynne efekty wcierki do skóry głowy musimy pamiętać o regularności stosowania. Zazwyczaj już po miesiącu osoby z naszego otoczenia zauważą pozytywną zmianę w wyglądzie naszych włosów. Niesamowicie istotne jest, aby skóra głowy była dobrze przygotowana na wchłonięcie cennych substancji zawartych w produkcie. Dobre oczyszczenie przy pomocy odpowiedniego szamponu to w tym przypadku klucz do sukcesu! Nie zapominajmy również, aby nie nakładać wcierki na mokre włosy. Warto przed aplikacją je podsuszyć, aby nie rozcieńczać produktu i skorzystać z drzemiącej w nim siły w stu procentach. Dodatkowym efektem, który wiąże się z korzystaniem z wcierek jest nawilżenie skóry głowy i działanie łagodzące, w konsekwencji pozbywamy się problemu swędzenia i łuszczenia skóry głowy.

Podsumowując: wcierka do skóry głowy to bezsprzecznie hit domowej pielęgnacji włosów. W zależności od rodzaju preparatu możemy dostosować działanie do aktualnych potrzeb. W efekcie cebulki naszych włosów bedą wzmocnione i odżywione. Dodatkowo masaż skóry głowy poprawi mikrokrążenie i sprawi, że włosy będą rosły piękne i zdrowe.

  • Autor: Agnieszka Kasprzak
  • Data wpisu: 3 lutego 2022