Peeling do skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Czas czytania: około 4 minuty

Peeling do skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Regularne stosowanie peelingu do skóry głowy może przynieść wiele korzyści: wzmocnić włosy, unieść u nasady, a także zmniejszyć tendencję do przetłuszczania. Peeling obok szamponu i odżywki stanowi podstawę świadomej pielęgnacji. Rozpoczynając przygodę ze stosowaniem peelingów do skóry głowy warto zapoznać się z rodzajami peelingów i ich prawidłowym zastosowaniem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą dostosować odpowiedni produkt do aktualnych potrzeb.

Do czego służy peeling do skóry głowy?

Przede wszystkim peeling do skóry głowy ma za zadanie usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka z powierzchni skóry i odblokować ujścia mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie są obciążone u nasady, a składniki odżywcze zawarte w kosmetykach mogą łatwiej przenikać i stymulować cebulki włosów do szybszego wzrostu. Dodatkowo pozbywamy się pozostałości produktów do stylizacji włosów, z którymi nie poradzi sobie szampon. Stosując delikatny masaż pobudzamy mikrokrążenie co wspiera odżywienie włosów, w efekcie stają się one zdrowsze i lśniące.

Rodzaje peelingów

Rozróżniamy peelingi mechaniczne i chemiczne. Te pierwsze oparte są o drobinki pozyskiwane m.in. z pestek owoców lub łupin orzechów. Natomiast drugą część stanowią produkty złuszczające na bazie kwasów lub enzymów, które działają w bardziej delikatny sposób i zmniejszają ryzyko podrażnień skóry głowy. Możemy zetknąć się również z produktami, które bedą łączyć ze sobą działanie enzymów lub kwasów z delikatnymi drobinkami, aby w większym stopniu wpłynąć na uczucie oczyszczenia po wykonaniu peelingu.

Peelingi mechaniczne

Wiele osób decyduje się samodzielnie wykonać peeling bazując na kawie, drobinkach soli lub kryształkach cukru. Zastosowanie tego rodzaju bazy może jednak okazać się zbyt agresywne dla delikatnej skóry głowy. Na początek dobrze jest więc wybrać produkty, które będą działać w łagodniejszy sposób, aby zminimalizować ryzyko mikrouszkodzeń i podrażnień skóry. Często spotykane są peelingi mechaniczne na bazie pestek moreli lub łupin orzecha włoskiego, jednak i tutaj możemy spotkać się z drobinkami o rożnej wielkości i kształcie.

Peelingi kwasowe/enzymatyczne

Peelingi do skóry głowy na bazie kwasów lub enzymów pozbawione są ryzyka podrażnień mechanicznych. Warto tutaj szczególnie zwrócić uwagę na instrukcję stosowania podaną na opakowaniu. Istotnym elementem jest czas pozostawienia produktu na powierzchni skóry - nigdy nie przekraczajmy czasu podanego przez producenta, może to skutkować nadmiernym wysuszeniem skalpu.

Podstawowe zasady stosowania peelingów do skóry głowy

1. Peeling dobieramy do skóry głowy - jeśli na przykład borykamy się z suchymi, łamliwymi włosami, ale przy skórze głowy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania - wybierzmy peeling, którego składniki będą absorbować nadmiar sebum.

2. Użytkujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu - w zależności od rodzaju peelingu rekomendacje dotyczące stosowania przed lub po umyciu włosów szamponem, z pozostawieniem produktu przez określony czas - mogą się istotnie różnić. Upewnijmy się więc jak stosować peeling do skóry głowy przed pierwszym użyciem. Pamiętajmy również, aby sprawdzić jak często korzystać z peelingu - zazwyczaj polecane jest stosowanie raz w tygodniu.

3. Wybierajmy peelingi, które oczyszczą skórę głowy bez podrażnienia - kluczem jest regularność stosowania - największe korzyści przyniesie konsekwentne stosowanie delikatnego peelingu, który dodatkowo będzie zawierał składniki kondycjonujące.

Oczyszczająco-rewitalizujący peeling do skóry głowy i włosów Sielanka z linii soczysta truskawka bazuje na kompleksie trzech kwasów: glikolowym, mlekowym i migdałowym, wzbogacony dodatkowo o enzym - papainę. Doskonale oczyszcza skórę głowy z nagromadzonych komórek naskórka, w skuteczny i zarazem delikatny sposób odświeża i pomaga przywrócić naturalną równowagę skóry głowy. Różowa i biała glinka absorbują nadmiar sebum, a ekstrakt z truskawki zapewnia działanie nawilżające i wspierające walkę z łupieżem.

  • Autor: Agnieszka Kasprzak
  • Data wpisu: 15 lipca 2022