Pielęgnacja ciała - 5 najczęstszych błędów, których należy unikać!

Czas czytania: około 4 minuty

Pielęgnacja ciała - 5 najczęstszych błędów, których należy unikać!

Skóra to największy narząd naszego ciała, jej prawidłowa pielęgnacja powinna opierać się na dobrym oczyszczaniu i nawilżaniu. Często skupiamy się na pielęgnacji twarzy, zapominając o reszcie ciała - jednak mimo tego, że skóra na ciele jest grubsza - to również wymaga regularnej pielęgnacji. Żyjemy w pogarszających się warunkach środowiskowych, w wyniku czego nasza skóra w większym stopniu może być narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wśród nich należy wymienić rosnące zanieczyszczenie powietrza, chlorowaną wodę, suche powietrze w ogrzewanych, bądź klimatyzowanych pomieszczeniach.

Poznaj najczęstsze błędy pielęgnacji ciała!

AGRESYWNE ŚRODKI MYJĄCE
Stosowanie mydeł, które zaburzają naturalne pH skóry może przyczyniać się do utraty nawilżenia i zmniejszenia elastyczności. Przesuszona skóra łatwiej ulega podrażnieniom i szybciej się starzeje. Warto w codziennej pielęgnacji wybierać produkty oparte na delikatnych środkach myjących. Niezwykle istotne jest również dokładne spłukiwanie kosmetyku. Dzięki temu zapobiegniemy wrażliwości i zaczerwienieniu skóry.

NIEDOKŁADNE OSUSZANIE SKÓRY
To podstawowy błąd, który naraża naszą skórę na nadmierną wilgoć i rozwój drobnoustrojów, które mogą być odpowiedzialne między innymi za grzybicę skóry. Pamiętajmy o dokładnym osuszaniu ręcznikiem wszystkich trudno dostępnych miejsc, szczególnie zwracajmy uwagę na stopy i przestrzenie między palcami.

BRAK KONSEKWENCJI
Dbanie o skórę ciała to proces ciągły, który powinien stać się częścią codziennej rutyny. Często zaprzestajemy używania kosmetyków o działaniu ochronnym, kiedy dojdzie do wygojenia stanów zapalnych. Miewamy również błędne przekonanie, że jeśli skóra wygląda dobrze, to nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji. Narażenie na szkodliwe czynniki zewnętrzne, chociażby korzystanie z miejskiej wody, może przyczyniać się do przesuszenia skóry. Dlatego tak ważne jest wyrobienie sobie nawyku systematycznej pielęgnacji ciała.

NIEDOSTATECZNA OCHRONA PRZED PODRAŻNIENIAMI
Podrażniona skóra to wrota infekcji! Chrońmy powierzchnię naszego ciała przed wiatrem, nadmierną wilgocią, wysoką, bądź niską temperaturą, a także przed promieniami słońca. Szczególnie istotne jest działanie ochronne po kontakcie z chemią domową. Składniki łagodzące, które idealnie pielęgnują skórę to pantenol i alantoina. Szukajmy kosmetyków, które zawierają te składniki. Nie należy również zapominać o łagodzeniu skóry po goleniu. Dzięki temu unikniemy kłopotów z zaczerwienieniem i nadreaktywnością skóry!

NIEDOPASOWANY KOSMETYK DO POTRZEB
Odpowiednie dopasowanie kosmetyku sprawi, że nasza skóra będzie dobrze nawilżona, a także zapewnimy jej dodatkowe składniki odżywcze idealne dla jej potrzeb. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa to w pierwszej kolejności zapewnijmy działanie odbudowujące i ochronne. Doskonałe do codziennej pielęgnacji są kosmetyki o właściwościach regeneracyjnych. Natomiast dodatkowym atutem może być bogactwo składników o potencjale przeciwobrzękowym i wyszczuplającym.
Do pielęgnacji ciała idealnie sprawdzają się masła o przyjemnej konsystencji i doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych.
Dopasuj odpowiedni kosmetyk do swoich potrzeb!

REGENERACJA:
- MASŁO DO CIAŁA DZIEWCZYNA JAK MALINA - to produkt o właściwościach regeneracyjnych, dzięki zawartości oleju z malin wykazuje działanie ochronne na skórę, zapobiega przesuszeniu i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

REWITALIZACJA:
- MASŁO DO CIAŁA KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA -
zawiera składniki o działaniu łagodzącym i odbudowującym uszkodzoną barierę skórną - pantenol i alantoinę, nawilża, przywraca gładkość skórze i stymuluje odnowę komórkową.

WYSZCZUPLENIE:
- MASŁO DO CIAŁA LEŚNA JEŻYNA -
zawartość kofeiny przyspiesza metabolizm i poprawia krążenie, ponadto stymuluje lipolizę, zapobiega obrzękom i ujędrnia skórę.

  • Autor: Agnieszka Kasprzak
  • Data wpisu: 24 marca 2022